.

Vítězný únor

26. února 2017 v 16:34
Jávry čekalo semifinále play off druhé okresní ligy. Soupeřem nám byl tým Demolice. Poslední únorová sobota (každou poslední sobotu v měsíci je v Besedě akce buzen kam můžou i civilové) nám dávala naději, že by Demolice nemusela být v plný palbě, toto zbožné přání se nevyplnilo a Demolice na nás byla připravená v plný parádě ještě plus jeden. Nám se sestava tvořila snadno, už v úterý před zápasem nás bylo 9 do pole, nakonec se nám omluvil Gregy pro zranění tlapky a taky proto že byla poslední sobota v měsíci. Ale přetlak nebyl jenom na hřišti, ale i na lavičce, podpořit nás přijel náš sálovkářský učitel Ivo a hrající trenér nejlepšího futsalového týmu Střelnice Vikouš. V sestavě Robin - Kubica, Méďa, Venca, Trnec - Stenly, Mendloš, Zimi a Prochcaná matrace jsme vyrazili do haly pod hlubockým zámkem. Před začátkem turnaje přišla jedna změna, tou byla podoba našich dresů, tradiční bílou barvu nahradila kombinace červeno - černá AC Milan.

Tentokrát byli všichni v richtigu a šlo se na věc. Demolice v podstatě hrála přesně to, co jsme čekali a my vlastně taky, takže v 10té minutě stav 0:2 v náš neprospěch, kdy nám oba góly zkušeně fouknul Dalipi. Jenže nám se povedlo během minuty vyrovnat, když Stenly dvakrát pověsil míč do branky jako komunisti Horákovou a začínalo se od nuly. Demolici se podařilo opět odskočit o dva góly a rázem jsme byli zase ve smutku. Před koncem poločasu ještě Mendloš dorazil Vencovo střelo a poločasová přestávka byla za stava 3:4. Velmi důležitá věc se udála hned v první minutě poločasu. Lešťa se rozhodl jít do kličky, ale byl na stejno faulován od Kubici a Vazyho a Lešta to odnesl zraněním. Ono se taky není čemu divit, když se v souboji potká 300 kilo. Od tohoto okamžiku jsme měli zápas docela pod kontrolou, pečlivá defenzíva, výborně chytající Rob a nebezpečné brejky, to byl elixír sálovky který jsme do tohoto semifinále potřebovali. Na 4:4 dal Venca, na 5:4 Kubica a první zápas dokončil výborně hrající Zimi dvouma gólama. Stav prvního semifinále byl tedy trošku překvapivě 7:4 pro nás a před námi se naskytla velká šance zesrat druhej zápas a uhrát titul blbeček turnaje.

Druhý zápas byl ale asi nejpovedenější spiel, který jsme letos odehráli. Výborně zvládnutá defenzíva a nebezpečné protiútoky. Když se nám podařilo přečkat úvodní tlak soupeře dal gól Mendloš, jak jinak než se svojí kanceláře u zadní tyče a bylo zase veseleji. Ve druhém poločase nám to tam ještě napadalo po pěkných kombinacích, třeba Stenly třikrát zavíral do prázdný po hezkejch nahrávkách Matrace. Pseudo gól dal i Mendloš a druhý poločas druhého zápasu byla hodně pěkně zahraná sálovka. Výsledek asi hovoří za vše - 6:1 pro nás a mohlo se jít na kolečko, Tatatadadatatada.
Z hluboký jsme vyrazili klasicky na pivko do vinotéky, kde jsme maličko popili a rozešli se do svých domovů. Kdo si ale myslel, že tím to skončilo, tak se plete, protože v 19 hodin byl další sraz, tentokrát na Základně a tam jsme zhulákali teda moc pěkně. Byli jsme osočeni že řveme, pozvali nás na buzna party, oslavili jsme vítězství naší milovaný Slavie. Dali jsme si asi 8 rund kořalek, prohlédli si Robovo přirození, Stenlyho fotku na studiích atomové fyziky, Mendlošovo pracovní úbor na malování pruhů na silnici. Gratulace od našich fanoušků, kteří hned poznali že Mendloš je golman. No bylo to prostě povedený, někteří dokonce vyrazili i na vrakoviště.

Na závěr bych vás chtěl moc pochválit, byl to super týmovej výkon, bylo to odmakaný a výhra byla fakt zasloužená, fakt se mi to moc líbilo, všichni dřeli, jak to šlo. Nerad bych někoho vyzdvihoval, ale díky výborně zvolené taktice, samozřejmě mnou, jsme ve finále. Dělám si srandu, bylo to fakt dobrý a díky angusáci. Pojďme udělat ještě ten jeden krok a tu soutěž vyhrát, pak město na dokopný zboříme.

Když už jsem napsal o dokopný, tak pro naše negramoty, které nebudu jmenovat (Matrace a pán kterej přišel bez trička) je dokopná 18.3. u Zimiho (žrádlo, chlast, kurvy, vířivka, angus). Před dokopnou proběhne turnaj v nohejbale cca od 15ti hodin, v případě že bude hnusně zajdeme na bowling, kde Matrace zkusí překonat svůj minulý výkon a naházet víc jak 15 bodů.

P.S. Trnec, donesl jsi domu ten kondom pro buzíky? Jestli jo, vezmi ho na dokopnou, tam se bude hodit.

Jávři - Demolice 7:4 (3:4)
Zimi 2 (Mendloš), Stenly 2(Méďa, Kubica), Mendloš (Venca), Kubica (Mendloš), Venca (Zimi)

Jávři - Demolice 6:1 (1:0)
Stenly 3 (Vazy 3), Mendloš 2 (Zimi), Zimi (Mendloš)