.

Hlubocký angus

22. ledna 2017 v 10:47
Jávři - Tex Color B 4:10 (1:4)

Sestava pro předposlední turnaj se rodila lehce, neboť duše týmu Mendloš ohlásit po nemoci návrat na plac, a hned si s ním všichni chtěli zahrát, kromě Géry tedy. Bohužel nepsaný boss týmu a vůdce Kubica neuhlídal páteční seanci na Vltavě a tím se rozpadla stěžejní část druhé lajny. Příjezd k zápasu pak vypadal z mého pohledu následovně: v pátek 20.15 píše nejmenovaný pán jestli ho naberu v 7.30 u Policajtů ve městě, v sobotu v 7.29 volá ten samý pán jestli ho naberu na máji, v 7.35 ho hledám na smluveném místě u Penny, v 7.40 ho nabírám ale z věcí na fotbal má pouze slipy, v 7.45 nabíráme kopačky na Vltavě a tradá na zápas. V 7.58 jsem na hřišti, zatímco druhý pán stále kouří.

To nás ale nemohlo rozhodit a souboj s prvním týmem soutěže zahajujeme odvážně a hned dostáváme fíka, pak druhýho a třetího. No nic v patnácté minutě se konečně dostáváme za půlku a vypadá že zápas zlomíme. Detox lajna zahajuje střelhbitou kombinaci na jejímž konci Jakub Notor zkušeně zasune. Za půl minuty je to už o tři góly dle klasického hesla dáš, dostaneš. O půli si oddechneme, neboť půlka nemuze mluvit a druhá nevnímá když někdo mluví, ale počátek druhé půle vypadá jako uragán z naší strany. Zatlačíme na soupěře a během půl minutky stenly sníží na rozdíl jediného gólu a vytvoříme si další šance. Hned po našem snížení na 3:4 je tu opět klasické dáš, dostaneš a Sir si povodí 5 našich hráčů (Vencu totiž dvakrát) a střelou rychlosti -2 km/hod nedá Robovi šanci. Naštěstí jde na plac Mendloš se Stenlym a soupěř opět jen čumí tak se mu tam veze kontaktní gól. Naše eufórie tráv asi 20 sekund a poté přichází klasické dáš, dostaneš 3 fíky. Na konci našeho střídání je stav 4:7 a zápas je hotov. Dohrajeme to se ctí na první desítku v sezóně. Texcolor byl jasně lepší, hromada tyčí a dalších šancí co nedali nám dali na chvíli šanci něco se zápasem udělat ale v podstatě to měli celou dobu pod kontrolou. Ale v tomhle zápase jsme až tak s body nepočítali a objektivně na ně nebylo.

Jávči - Izogarant 3:3 (1:2)

Sotva si stačíme odpočinout a jdeme na další špíl. Pro nás spíše výhda, neboť by Jany s Vencou určitě usnuli tak že by se neprobral ani polibek jasného prince. Začátek mám výborný, hrajeme jak z partesu, soupeř zcela nestíhá ale góly se tam nesypou. Naštěstí pak Stenly s mendlošem předvedou super mega ultra hyper rychlej brejk a mendloš v plném sprintu zasune - 1:0. Stále máme převahu ale pak Rob nevyužije svou šanci jak si připsat snadnej první zákrok v zápase a z nuláku dostává housky. Za chvíli chyba na půlce a tečeme 1:2 a soupeř zkušeně zaleze. Je to boj, soupeř bojuje o každej balón a i když jsem jasně lepší tak vidíme že samo to nepůjde. Na počátku druhé půle opět chyba a třetí střela na bránu končí opět gólem v síti Robíka. Zrychlujeme hru, tlačíme se dopředu ale šance stále paříme. Jany to hecne tím že se zpevnil a soupěř si sám naběhl na zpevněný bůček (boček). Naštěstí je tu faul na mendloše a signál po ose stenly a Kubica končí zkušenou placírkou k tyči. 5 minut před koncem stenly zazdí dvě šance ale pak sklepne na Mendloše a ten ve skluzu trefuje. Nekecáme a makáme dál ale v poslední minutě (5 vteřin před koncem) mendloš nesobecky hledá Stenlyho namísto aby z těžké pozice vystřelil a rozhodl. Přihrávku samozřejmě zkurví. Ale bodík je důležitej a v konečném zúčtování se bude počítat.

Druhý zápas jsme měli vyhrát ale patrně stejně skončíme nejhůře třetí a o druhé místo si to rozdáme ve vzájemném souboji s Demolicí, což nám zajistil právě ten bodík s Izoguardem. Holt hrát to s tím že půlka druhé čtveřice je nepoužitelná jde těžko a na hřišti to bylo znát. Ale ruku do kalhot, komu z nás se to nestalo. Doufejme že na nejdůležitejší zápasy se pak náš vůdce Kubica nezachová jako srábek a pohlídá si součástky manšaftu aby šli včas domů, neboť s funkčním Vencou a Volarem bychom určitě oba zápasy zvládli lépe.